Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansa kierowania do rzeczy za granicą polskich ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opinie na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do nowego świecie w projekcie czasowego wykonywania praktyki w ostatnim świecie. Należy przy tym mieć, iż w wszystkim okresie w którym człowiek spełnia własną pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do funkcji w Niemczech, niezbędne jest kupienie wizy Vander Elst. Istnieje obecne wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej przyczynie może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i treści na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich pracowników do funkcji w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona stanowi w celu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi pamiętać zawartą umowę o książkę czy zlecenie z Własnym pracodawcą, w kontrakcie spośród ostatnim pragnie być zabezpieczony i podejmować minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować człowieka do funkcji w Niemczech. Musi w kontrakcie spośród tym legalnie brać na gruncie Polski, mieć przyzwolenie na pracę. Niezbędny jest dokument wystawiany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w dziale ubezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te materiały wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w którym pracownik rozlicza się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych dokumentów istnieje kilka tygodni również w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten okres jest również niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia człowieka a od razu po zatrudnieniu nie chyba on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na zawodowe w Polsce natomiast jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy również w ramach swojej aktywności w Polsce został oddelegowany do składania swoich obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i składaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we wszelkich procedurach i sprawne kierowanie swoich pracowników do Działalności w Niemczech. Nasza podporę jest kompleksowa – od ekonomicznej i bliskiej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe i współpracę w załatwieniu wszystkich obowiązujących w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z innego państwa UE, zaświadczenie od firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi też zgłosić ten fakt w niemczech w innych pracach w zależności od wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy tkwiący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności od branży i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej obecne w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same nazwy do funkcji w jakich goście są delegowani przykładają ogromną miarę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla człowieka można wypłacić lecz w budowie ryczałtu czy diety czyli w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments