Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pracę zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki sprzedają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej oddaje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na przejrzystą a znacznie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka poruszająca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te prowadzone są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, który wykonywa, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie toż uważa liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy wtedy wystawić towar na aukcji, zadbać o właściwy kontakt z klientem, i jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te przenigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i trwa, że będziemy pracować w korporacji o właściwej firmie. Obiecują nam uwagę oraz oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest taż sztuka, i same, czego się dowiadujemy toż zatem, że do naszych zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest wówczas droga możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Osoba taż nie daje także swojego imienia, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcję tematów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że mężczyźni nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po polskiej stronie. W związku spośród obecnym, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, pewno ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję naszych działań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, bowiem w sukcesu, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, toż on poniesie konsekwencje ich zadań. Zatem to obecnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem to przecież my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie wchodzą do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba stanowić mocno delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest obecne idealny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane swoje obowiązki. Trzeba uważać na obecne możliwości, w których nie zostały podane szczegóły także też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, którzy będę wymagali skorzystać z pomocy oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments