poczta kurier

Poczta kurier Koziegłowy zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Ruda Śląska jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Ruda Śląska

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o małych gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas i nasze nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności należy zrobić zamówienie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Ruda Śląska zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek na pewno dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest niższa aniżeli płatność za każdą z paczek osobno. Jeśli więc potrzebujemy wysyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy pakunek który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary paczki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania pakunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi paczki. Wybierając paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Ruda Śląska dba by wszystkie przesyłki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się przechylać a nawet zostać zgnieciona przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Ruda Śląska odbierając paczkę musi również ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Ruda Śląska .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę