Nawet 445 Zł Oparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej

Poradnik Klienta

Nawet 445 Zł Oparcia Na Zakup Podręczników Dla Młodzieży Niepełnosprawnej Rząd finalizuje prace nad programem pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Tym razem program obejmie lata 2020-22, natomiast jego budżet wyniesie 54 mln zł. Projekt uchwały Rady Ministrów w niniejszej propozycji zaopiniuje Komisja Wspólna Poziomu i Samorządu Lokalnego na najdroższym posiedzeniu (obiegowym) 30 kwietnia.

Projekt uchwały rządu dotyczy dofinansowania zakupu podręczników dla niemowlęta oraz młodzieży niepełnosprawnej w innych trzech latach szkolnych.
Z dofinansowania będzie potrafiła skorzystać młodzież z niepełnosprawnościami, przekonująca się w grupach ponadpodstawowych (zarówno kształcenia wszystkie i zawodowe).
Łączna pula wsparcia wyniesie 54 mln zł, lub po około 18 mln zł rocznie, wypłacanych ze materiałów rezerwy celowej budżetu państwa.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który posiada uchwalić Radę Ministrów, nie jest inny. W latach byłych był on teraz tworzony na platformie przyjmowanej corocznie uchwały.

Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w całości dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w latach 2020-22, który posiada uchwalić Radę Ministrów, nie jest inny. W latach byłych był on teraz tworzony na platformie przyjmowanej corocznie uchwały.

Teraz a w ruchu z ostatnim, że wysokość dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych czy ćwiczeniowych nie zmieni się, a prognozy liczby uczniów niepełnosprawnych prawych do otrzymania usług są stabilne, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmianie formuły programu z jednorocznej na trzyletnią – czytamy w uzasadnieniu.

Nie zastąpiły się nawet kwoty wsparcia, dlatego obradujący Zespół ds. Edukacji Sztuki i Sportu Komisji Wspólnej Poziomu i Samorządu Terytorialnego nie miał co do niego ogromniejszych trosk i pozytywnie go zaopiniował.

– Na stanie konsultacji mieliśmy drobne pytania i opinii do zaproponowanych rozwiązań, a po ich nadrobieniu na tym systemie w sposobie obiegowym wydaliśmy pozytywną opinię – mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, współprzewodnicząca zespołu.

Świadczy to, że na opracowanym na 30 kwietnia posiedzeniu KWRiST projekt zostanie uznany.

Program istotny, jednak bez zmian

Projekt uchwały Rady Ministrów określa wysokość dofinansowania zakupu podręczników również do uprawiania ogólnego, kiedy i kształtowania w zawodach, w ostatnim przepisów do uprawiania specjalnego, zbliżonych do celu szkolnego przez ministra właściwego ds. wiedzy i wychowania, a i materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla studentów niepełnosprawnych, uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Ramy czasowe? Lata 2020, 2021 i 2022.

Zgodnie z nim dofinansowanie ma mieć:

– do 225 zł – dla studentów z niepełnosprawnością trudną w tytule umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, uczęszczających do grupy specjalnej przysposabiającej do produkcji;

– do 390 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tymże z afazją, z autyzmem,
z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego typu, uczęszczających do szkół branżowych Również dodatkowo II stopnia;

– do 445 zł – dla studentów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością trudną w tytule lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tymże z afazją, z autyzmem, z systemem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi tego typu, uczęszczających do trzyletniego i czteroletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego i pięcioletniego technikum, a ponadto klas III-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, uczniów liceum sztuk plastycznych, klas ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas dotychczasowego liceum plastycznego robionych w liceum sztuk plastycznych lub klas dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych robionych w liceum sztuk plastycznych.

zobacz również Nawet 445 zł wsparcia na zakup podręczników dla młodzieży niepełnosprawn

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments