miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Stargard

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy telenowela, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko pojąć, że cały telenowela jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na wielu kanałach telewizyjnych. Można je również szybko znaleźć w online wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

program opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej pieniędzy. Działania podejmowane przez nich w tym celu, przeważnie kończą się fiaskiem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, ciągle popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wywinąć bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie mogą bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, często chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle pomysłowy, bezustannie obmyśla nowe plany, dzięki którym nareszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol marzy o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety cały czas krytykują nielogiczne pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Tadeusza.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z programu to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład kultowe cytaty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments