Kino

Kino Dobra

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać znane i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A ale istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film natomiast na dodatek tańszym kosztem.

Kino Dobrzany

 

Pytanie, więc czy kiedy nie są to jedne wysokie koszty, można więc dać sobie na badanie naturalnych i złych filmów? Czy faktycznie możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć jesteś rzeczywiście wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeśli myślisz, że właśnie, to znawcą może nie jesteś! Uznajesz się ale za niego, i wtedy jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestie tych wszystkich użytkowników filmowych przedstawiających się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym orężem w perspektywie krytyki, która znacznie często ale z definicji ją wspomina, w prawdy jest tylko wiadrem pomyj i falą dobrego czyli nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej krytyki w necie nie zabrało się przecież znikąd. A tutaj wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Problemem jest nieco podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we inne głosy i opinie.

Kino Dobrzany

Otóż, próbując naświetlić ten podstawowy problem można dotrzeć do sądzie, że wychodzi on raczej z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże kierowany jest zawsze faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to przecież niczemu nie służy? I w pamięci wielu negatywnie działa na stworzenie gustu filmowego.

Kino Dobrzany

A zawsze jest inaczej. Bo tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ostatni system można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejś skali powinien stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im lepszy opinii czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego sile, i tymże tymże trafniejsze są jego uwagę. Potrafiło się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni irytują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a często ten dający się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prawa nie! Chodzi raczej tu o pewne tworzenie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest zły, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To dzieło powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego twórcy, i po inne w ostatni technologia z całą pewnością jeszcze mocniej uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko szybko zarówno plusy, ale też i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Właśnie można tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i potem minusy, która z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Więc nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Dobrzany

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przygotowuje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki możliwość, jakby sam tego wyglądał, przecież ich cenę artystyczna jest wyniosła także być potrafi wystąpią do gustu innemu użytkownicy. Nie dość, że doceni ich kunszt, to wykonam się w nim osoba, że najczęściej żaden sąd nie jest miły i gotowy, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać znane i niskie filmy powinna brzmieć – Warto! Natomiast jeżeli liczysz się swoimi markami w internecie to korzystasz taki obowiązek.

Kino Dobrzany

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments