ciacho

Ciacho Goleniów

Zachodniopomorskie

Ciacho to doskonała i sama z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odstaje od zwykłego charakteru swojej książce.

Ciacho Barwice

Nie rezygnuje on jednak ważnego tematu zainteresowania – wciąż zostajemy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi bardzo ciekawą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym każdym mieszka i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki sens traktowała taż kobieta również jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Barwice

Gra z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami oraz dowcipnymi dialogami można stwierdzić także ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a jeszcze każdy bez wyjątku zasługuje na dużą miłość. Przesłanie wtedy stanowi pokazane w dobry, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo zapada w myśl, a zresztą ich karykaturalność w jeden sposób także dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku zaciekawia i dodaje, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Efektywna i jedyna obsada więc w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na jakimkolwiek plakacie filmu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wystawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi wtedy wielka rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem gładkiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w znacznie oryginalnych okolicznościach. Z powodu na chwilę wciela się ona w wartość prostytutki, później stosuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zauważyć, iż nie traci ona lubej widzów. Nie jedynie odtwórczyni głównej roli zasługuje na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to też niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ciekawymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w wartości Krzysia, znacznie dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle dużego zainteresowania. Jedno stanowi spokojne: wszystka z perspektywy na długo zapada w myśl, a przecież między innymi o to obecnie w filmach chodzi.

Ciacho Barwice

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym przyjemna do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i wysokiego zainteresowania. Opowiada ciekawą historię w zrozumiały dla klientów sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi wtedy film, który warto zobaczyć nawet dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie doskonały rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Barwice

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments